Noć muzeja 2021. u ZMS – Zadaće muzeja u uvjetima kriza

20. siječnja 2021.
Odgođena izložba fotografija
29. siječnja 2021.

Prošla 2020. duboko je obilježila hrvatsku kulturu, prvo zatvaranjem muzeja a potom razaranjima kulturne baštine tijekom potresa. Krizne situacije postale su izazov muzejskim ustanovama u svakodnevnoj komunikaciji na razini zajednice i muzeje. Zbog toga ovogodišnja Noć muzeja održava se pod naslovom: Zadaće muzeja u uvjetima kriza.

Smisao ove manifestacije je okupiti sve muzeje, odgojne i znanstvene ustanove s ciljem promoviranja baštine i ukazivanja na pojedine poteškoće i probleme s kojima se ove ustanove susreću u svom radu. Ovogodišnja tema posvećena je pitanju interakcija zajednice i muzeja odnosno kako muzej utječe na zajednicu i zajednica na muzej.

Za vas smo pripremili sljedeći

PROGRAM:

• 20:00 – otvaranje izložbe „Slatinska digitalna razglednica“
    ispred zgrade starog kotara
    ____________________________________________________________

Puštanje u rad nove web stranice Zavičajnog muzeja Slatina
Online sadržaj:

• 20:45: dokumentarni film „Slatina k’o Slatina“
  • 21:15: dokumentarni film „Tradicijski obrt Vlatka Gribla“
    Sadržaji su dostupni do 31. siječnja 2021. godine
    ____________________________________________________________
  • 20:00 – 00:00 – posjet stalnom postavu, aktualna izložba dječjih radova (uz pridržavanje epidemioloških mjera)