Dušanka Janković Jablanović – Retrospektiva

Znanstvena tribina o botaničkom turizmu
24. ožujka 2015.
Volontiram – srce diram
19. lipnja 2018.
18.5.2018. – 11.6.2018.

Izložbom Dušanke Janković Jablanović „Retrospektiva“ Zavičajni muzej Slatina obilježio je Međunarodni dan muzeja. Posjetiteljima je omogućen uvid u likovno stvaralaštvo autorice rođene i odrasle Slatini, a koja već dugi niz godina živi i stvara u Švicarskoj. Izložena djela potječu iz fundusa Zavičajnog muzeja Slatina, koji je nastao brojnim donacijama spomenute autorica. Svojim donacijama Dušanka je obogatila muzejsku zbirku, ali i kulturnu baštinu Slatine. Retrospektivnom izložbom prikazana su stvaralačka razdoblja od najranijih likovnih izričaja vezanih uz školsku pa do njezine pune afirmacije u zreloj dobi. Stvaralaštvo Dušanke Janković Jablanović usko je vezano uz umjetničku ličnost autorice, a koja se najbolje oslikava kako kroz grafičke tako i slikarske tehnike.